YUNASKO: суперконденсатори

//YUNASKO: суперконденсатори
YUNASKO: суперконденсатори 2018-03-21T20:07:13+00:00

Project Description

Українська компанія Yunasko виготовляє літій-іонні акумулятори, суперконденсатори (застосовуються у транспортних засобах чи вітрогенераторах), а також гібридні пристрої на їх основі.

Суперконденсатори від Yunasko низка незалежних лабораторій (наприклад, Інститут досліджень транспорту американського штату Каліфорнія) вже визнала втричі потужнішими за всі відомі нині аналоги. Зараз інноватори прагнуть зробити технологію їх виробництва безпечнішою для довкілля. У цьому їм допоможе, зокрема, кліматичний інноваційний ваучер від ЄС і ЄБРР.

Одним із ключових етапів виробництва як літій-іонних батарей, так і суперконденсаторів є виготовлення електродів, для чого традиційно використовують різні органічні розчинники, зокрема, токсичний N-метилпіролідон. Виробники, які мають потужне виробництво, змушені витрачати великі кошти на регенерацію та утилізацію органічних розчинників (лише пілотна виробнича лінія із їх використанням коштує близько $ 1 000 000). Внаслідок чого отримані продукти — оксиди азоту та вуглекислий газ “вирушають” в атмосферу.

Щоб підвищити екологічні стандарти, у світі почали переходити на використання води замість органічних розчинників. Цей перехід насправді не такий легкий і потребує значних витрат: треба або розробити “водну” технологію самостійно, або ліцензувати її у сторонніх розробників. Yunasko вирішили створити власну і вже досягли перших успіхів – їхня водна суспензія чудово працює на об’ємі близько 1 літра. Цього достатньо, щоб зробити кілька суперконденсаторів, однак тепер потрібно масштабувати технологію до промислових об’ємів. Для цього компанія звернеться до підрядника, що має досвід масштабування подібних рішень. Саме на це Yunasko й витратить кліматичний ваучер від ЄС та ЄБРР.

Project Details

Categories: