Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану

//Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану
Екопрод: мікробіологічні домішки для інтенсифікації утворення біометану 2018-04-13T14:10:43+00:00

Project Description

Щоб більше сільськогосподарських відходів ставали сировиною для виробництва біогазу, переможці ІІ хвилі кліматичних ваучерів ПрАТ “Екопрод” планують розробити мікробіологічні домішки, що інтенсифікують процес утворення біометану й, відповідно, зменшать викиди парникових газів, що можуть утворюватися з цієї додаткової̈ кількості відходів.

Продуктивність наявних нині біогазових установок стримується гранично допустимим навантаженням за вмістом сухої речовини і гідравлічним часом перебування сировини в біореакторах. Через це ті речовини сировини, що важко розкладаються, задіяні не в повному обсязі. Штучно збільшена метаногенна мікрофлора від “Екопроду” прискорить це розкладання.

За задумом інноваторів, кінцевим продуктом буде бактеріальна суспензія, яка в незначних концентраціях дозволить переробляти більшу кількість відходів за одиницю часу й отримувати на 10-30% більше біогазу. За розрахунками фахівців “Екопроду”, в середньому, на 1 МВт потужності біогазового заводу, застосування мікробіологічних домішок дозволить скорочувати 11 млн тон СО2 на рік (за даними ООН, у 2015 році викиди діоксиду вуглецю, спричинені агросферою, становили 1,43 млрд тон, транспортом – 3,54 млрд тон загалом у 43 країнах, що входять до додатку І Рамкової конвенції ООН про зміну клімату). При цьому ефективну роботу суспензія демонструватиме на будь-якому біогазовому заводі незалежно від характеру ферментації, температурних режимів і кількості технологічних фаз.

Отриманий ваучер піде, зокрема, на сервіси із виготовлення лабораторно-промислової установки для культивації потрібних бактерій і розробки регламенту їх виробництва.

Project Details

Categories: