Червона Хвиля: технологія 3D друку промисловим дротом

//Червона Хвиля: технологія 3D друку промисловим дротом
Червона Хвиля: технологія 3D друку промисловим дротом 2018-03-27T19:45:10+00:00

Project Description

Проблему ресурсоефективності космічної та авіаційної галузі українська компанія “Червона Хвиля” пропонує вирішувати за допомогою 3D-друку. Переможці ІІ хвилі кліматичних ваучерів розробили технологію xBeam 3D Metal Printing, що є дешевшою, швидшою і безпечнішою за традиційні способи виготовлення складних металевих деталей.

Завдяки тривимірному друку згадані деталі будуть максимально наближені до кінцевого виробу – потім їм потрібна незначна обробка. Тоді як традиційно їх виточують на станках із суцільних прямокутних плит або циліндричних заготовок, і більшість матеріалу йде у відходи. Це відношення маси вихідного матеріалу до маси кінцевої готової деталі в аерокосмічній галузі називається buy-to-fly. Зі слів бенефеціара, у середньому для механічної обробки цей показник становить 10:1, для інших технологій 3D друку – 5:1, а xBeam 3D Metal Printing же здатен на 1,5-2:1. Такий рівень ефективності принтер демонструє за швидкості від 900 см3/год до 2000 см3/год – для більшості 3D технологій, які використовують порошки як матеріал для друку, цей показник не перевищує 40 см3/год. Інноватори вказують, що існує ще три технології, які можуть досягати такої ж швидкості друку, як xBeam 3D Metal Printing, але вони поступаються в показнику buy to fly, який у них 3-5:1.

Доступнішим xBeam 3D Metal Printing робить також те, що витратним матеріалом для нього слугує звичайний промисловий дріт. Цей дріт спрямовується вздовж осі порожнистого конічного електронного променя, який генерує принтер, в зону вершини цього конуса, де він рівномірно розплавляється і контрольовано осаджується на підкладку з утворенням наплавленого шару металу. Таким чином технологія xBeam 3D Metal Printing створює фактично ідеальні умови для наплавлення і формування шар за шаром складних тривимірних металевих деталей.

Команда інноваторів витратить отриманий ваучер на CAD/CAM програмне забезпечення та представлення повного циклу системи тривимірного друку.

Project Details

Categories: