“Зонд”: прилад для вимірювання нижчої теплоти згоряння природного газу

/“Зонд”: прилад для вимірювання нижчої теплоти згоряння природного газу
“Зонд”: прилад для вимірювання нижчої теплоти згоряння природного газу 2018-03-22T07:35:49+00:00

Project Description

Вимірювання кількості спожитої енергії – один із найпевніших шляхів до енергоефективності. Особливо якщо йдеться про споживання природного газу. Адже недостатньо виміряти кількість кубометрів, бо газ може мати різну теплотворність. Побутовий споживач навряд чи помітить коливання в теплотворності, бо воно становить всього кілька відсотків. Однак для підприємства, що має справу з десятками тисяч або й мільйонами кубометрів газу на місяць, кілька відсотків – значні грошові втрати. Рішення, щоб їх уникнути, пропонують українські інноватори із науково-виробничої фірми “Зонд”.

Розробники з Івано-Франківська створили прилад під назвою GAS-Hі-Q, що визначає так звану нижчу теплоту згоряння природного газу (саме за нею визначають теплотворність). Він вимірює низку параметрів проби газу: швидкість поширення ультразвуку, концентрація діоксиду вуглецю, температуру, надлишковий тиск і вологість. Отримані дані обробляють нейронні мережі – і саме в цьому головна інноваційність пристрою, який до того ж:
– Дешевший, порівняно з наявними системами;
– Дозволяє швидко отримувати результати онлайн;
– Не потребує спалювання проби газу.

Приладом вже зацікавились ПАТ “Укртрансгаз” та Регіональна Газова Компанія. Зі слів розробників, перша компанія потенційно потребує понад 1000 одиниць GAS-Hі-Q, друга – від 500 до 1000. Щоб перейти до активних продажів, НВФ “Зонд” має отримати належну сертифікацію. Саме на це компанія й витратить кошти з отриманого ваучера.

Project Details